Meg akarták akadályozni a legnagyobb offshore-botrányról szóló film terjesztését, de nem sikerült
A Mossack Fonseca-botrányról szóló film a Netflixen látható.
A Mossack Fonseca-botrányról szóló film a Netflixen látható.
A magyar letelepedési üzlet egyik résztvevője, Milan Cimbolinec tárgyalásokat folytatott 2015-ben a Mossack Fonseca nevű panamai ügyvédi irodával
Az egyiket a Netflixre írják a Panama Papírokat felfedő újságírók, de mozifilm is készül, Steven Soderbergh rendezésében.
A Mossack Fonseca ügyvédi iroda egyik genfi informatikusát vették őrizetbe Svájcban a kiszivárogtatási botránnyal összeüggésben.
A spanyol filmrendező egy offshore céggel érintett a nemzetközi botrányban, de a filmes szerint itt nem ők a főszereplők.
A Harry Potterrel híressé vált színésznő szóvivője állítja, nem adóelkerülés miatt, hanem biztonsági okokból alapított offshore céget.
Közleményben indokolta meg, hogy miért robbantotta ki az offshore-botrányt a szivárogtató, aki hajlandó együttműködni a hatóságokkal is azért, hogy minden törvénytelenséget feltárjanak.
Jelenleg minden tagállamnak külön listája van, és maguk dönthetik el, kik ellen hoznak szankciókat.
Adócsalást és pénzmosást segítő mechanizmussá torzult az offshore. A különböző országok eltérő adórendszereihez képest egyszerűséget kínáló lehetőségként indult gyakorlatot a Panama-iratok az állami költségvetéseket megcsapoló megoldásként stigmatizálták, de a megszüntetése igazán senkinek nem áll érdekében.
Pénzmosásra és terrorizmus pénzelésére kerestek bizonyítékokat kerestek a hatóságok a Mossack Fonsecánál. A razzia előtt egy másik nyomozócsoport is járt az irodánál hackertámadás nyomai után kutatni.
Pártja aktivistái előtt gyakorolt önkritikát az angol miniszterelnök, aki apja révén keveredett a kínos ügybe. Bár részvényeit 2010-ben eladta, most úgy gondolja, hibázott.
Beindult a lebukott nagytőkések bosszúhadjárata? A Panama Papírok néven elhíresült hatalmas adatbázis ebből az ügyvédi irodából került nyilvánosságra, és most máris törvénytelenségekkel vádolják őket a hatóságok.
David Cameron brit kormányfő hivatala közleményben tagadta, hogy anyagi haszna származna az offshore alapokból, melyek még apjához kötődtek, de arra most sem tértek ki, hogy a múltban ne történt volna ilyen.
Lemondott kedden a Transparency International (TI) nevű nemzetközi civil szervezet chilei csoportjának vezetője, miután a Mossack Fonseca panamai ügyvédi irodából kiszivárgott listán legalább öt hozzá kapcsolódó offshore céget találtak.
1983-ban történt a brit történelem legnagyobb értékű rablása a londoni Heathrow repülőtéren. Idáig senki sem tudta, mi lett a döbbenetes mennyiségű arany sorsa: most úgy tűnik, az abból származó pénz egy részét olyan cégen mosták át, amelynek létrehozásában a Mossack Fonseca panamai jogi iroda segédkezett a rablóknak.
A kormánypárt szerint már jó ideje nincs semmilyen kapcsolat a Fidesz és Horváth között, és különben is, inkább Simon Gábor vagy Kovács Béla ügyével kellene foglalkoznia az ellenzéknek.
A brit lapok Putyin arcával tálalták a botrányt, de az orosz közmédia szerint a kiszivárgott dokumentumokban nem is említik Putyin nevét, Cameron apjáéval ellentétben.
A pénzügyi világ valaha volt legnagyobb kiszivárogtatási botrányában vezető politikusok is érintettek. Egy Putyin orosz elnökhöz kötődőnek leírt hálózat például dollármilliárdokat tüntetett el offshore-cégekben, de az izlandi miniszterelnök, Lionel Messi és Jackie Chan neve is szerepel a 11,5 millió irat között. A szíriai, az ukrán és az azeri elnök neve ugyancsak kiszivárgott.